Jste zde

Okolí a tipy na výlety

Výhodná poloha našich chalup

Paseky nad Jizerou jsou malebnou obcí s roztroušenými chalupami po svazích, v nejkrásnějších části Krkonoš, která nebyla zasažena komercí, s bohatou kulturní a hudební tradicí.

Paseky nad Jizerou

Paseky nad Jizerou

Obec má své muzeum a je křižovatkou několika turistických cest do Krkonoš a Jizerských hor.

V zimním období jsou Paseky též vyhlášené jako lyžařské středisko s kvalitními sjezdovými a běžeckými tratěmi. Další lyžařská centra jsou vzdálená cca 3 km v Rokytnici nad Jizerou a cca 8 km v Harrachově.

Rokytnice

Rokytnice nad jizerou

Tato Krakonošova osada byla založena roku 1574. Celkem zahrnuje čtyři malebné části: Horní a Dolní Rokytnice, Františkov a Hleďsebe. Během rozvoje ji významně ovlivnil textilní a sklářský průmysl. Nádherná příroda - vhodná pro aktivní i pasivní dovolenou či prázdniny - jsou hlavním lákadlem, které dnes obec nabízí.

Co můžete vidět v Rokytnici a okolí?

Harrachov

Harrachov

Harrachov je vyhlášeným centrem turistiky a zimních sportů. Celé území je protkáno bezpočtem turistických a cyklistických tras, desítkami kilometrů upravovaných lyžařských stop a sjezdových tratí všech stupňů náročnosti.

V Harrachově a okolí doporučujeme:

Příchovice

Příchovice

Příchovice je malá vesnička schovaná v krásné krajině mezi loukami, poli a lesy, ohraničená potokem i řekou. Žije stále bohatým životem již dlouhá staletí. Její rozkvět, kulturní i společenský život, materiální hodnoty – to vše je práce lidí.

V Příchovicích doporučujeme: